Advertisement

Alert Dziweb

Dzi

Administrator
Staff member
Vjerujem da mnogi znaju za mogucnost pod imenom 'Alert Dziweb' preko koje nas možete obavijestiti o neispravnom linku, ili nekom drugom problemu vezanom uz softver na našem portalu.

U ovoj temi ću povremeno staviti odgovor na neka učestala pitanja, obavijesti i probleme.

PS1: ne razumjem kako ljudi očekuju da ćemo ima odgovoriti na na njihovo pitanje ako nisu ostavili nikakvu kontakt informaciju :)
PS2: Molio bih da formu 'Alert Dziweb' ne koristite kako biste zatražili update datoteke a da nova verzija datoteke ne postoji. Ne možemo na portal staviti nešto što ne postoji. Zatražite update samo ako znate da postoji novija verzija od one na portalu

Advertisement

Dzi

Administrator
Staff member
Datoteka: Advanced ID Creator Personal
LINK: http://www.download.hr/index.php?file=1560

Problem: "jednostavno se neda instalirat"
Rješenje: Za instalaciju ovog programa potreban je Microsoft .NET Framework

Problem: "Ovaj program je shareware,a ne freeware."
Rješenje: Program dostupan na portalu je Freeware. Budući da postoji Shareware verzija dotičnog programa sa stranica portala imate i mogućnost da kupite tu verziju. Ali program dostupan na portalu je Freeware

Problem: "Ako je ovo freeware zašto si onda napisao cijenu?"
Rješenje: Kao sto sam napisao ranije, postoji cjena zato što sam stavio mogućnost kupnje Shareware verzije. Dakle mozete skinuti Freeware verziju i kupiti ako zelite Shareware

Dzi

Administrator
Staff member
Problem: "Dodaj Orca Browser."
Rješenje: Program Orca Browser je napušten projekt. Od prosinca 2005 godine se ne radi na ovom programu. Stoga smatram da je bolje da se ovaj program ne doda na portal budući da neće biti novijih verzija te da je i sada vec poprilicno zastario.

Dzi

Administrator
Staff member
Problem: "Ukloni (formerly Gaim) u imenu datoteke."
Problem: "Ukloni (formerly MSN Messenger) u nazivu datoteke,ukloni (bivši MSN Messenger) u opisu datoteke"

Rjesenje: Trenutno necu ukloniti to iz naziva. Riječ je o bivšim nazivima programa. Ti programi su dosta poznati i ljudi ponekad ne znaju da su im se nazivi promjenili vec ih traze po starim nazivima

Dzi

Administrator
Staff member
PROBLEM: "Premjesti ovaj program u Desktop Teme i Alati."
DATOTEKA: RocketDock
DATOTEKA: Vista Start Menu
RJESENJE: Program više pripada trenutnoj kategoriji budući da mu je osnovna namjena pokretanje programa. Stoga smatram da program treba ostaviti u navedenoj kategoriji.
Takoder molio bih da onaj tko prijavljuje ovu pogresku ju vise ne prijavljuje. Ako smatra da je moja odluka pogresna ovdje mi slobodno moze obrazloziti svoje misljenje

Zakljucak: neki programi mogu se svrstati u vise kategorija. pri tome se treba gledati osnovna namjena programa kako bi se odabrala ispravna

Dzi

Administrator
Staff member
PROBLEM: "Dzi zadnji put ti kažem da obrišeš moje postove i vijesti.Baš jadno od tebe što si napisao da ih je Tomislav objavio_OBRIŠI IH!"

RJEŠENJE: Ko prvo, ukoliko imaš kakvih komentara ili nešto ovakvog tipa javi se meni direktno a ne preko ove forme. Ako si me mogo dva mejseca svaki dan nesto pitati i gnjaviti onda mozes i za to. Da jedno bude jasno, pisao si postove na forumu. I kasnije si zatrazio da izbrisem tvoj racun. Sto sam i ucinio. Ti kao clan nemas nikakva prava traziti da se uklone tvoji postovi. Jedan od razloga je to sto je to tesko izvedivo. Recimo ako si ti sudjelovo u nekoj temi sa ostalim clanovima ako maknemo tvoje postove tema nema smisla. Dakle sto se tice ovog djela odgovor je da nece biti brisanja postova. To vrijedi na svim forumima svijeta i na to si pristao registracijom.
Sto se tice novosti, u ponovo moram reci, da ono sto si pisao si napisao, i da je to postao dio portala te da nema brisanja. Pobrisati novosti si mogao sto nisi ucinio nego si samo zatrazio ukidanje racuna. Tu sam i ja djelomicno pogrijesio zato sto sam na tvoje mjesto dodo novog novinara pa se tih par novosti broji pod njegove. Za to se ispricavam, i u roku mjesec dana ce sve te novosti biti uklonjene. Ali nsita prije tog

Dzi

Administrator
Staff member
PROBLEM: Verziju si krivo napisao.Umjesto 1.0.3.3 treba ići 1.0.2.1
DATOTEKA: Google Video Player

RJEŠENJE: Verzija je dobro napisana. Ukoliko skinete i instalirate program vidjet ćete da u samom programu isto piše 1.0.3.3.
Dakle (nakon desetak istih poruka) zaključujem da nije riječ o pogrešci

Dzi

Administrator
Staff member
PROBLEM: Je li autorova osobna stranica točna? Napiši na forumu.
PROGRAM: BrziShutdown
RJEŠENJE: Adresa je točna. Autorova stranica glasi www.recenzije.net, no odnedavno ona djeluje i na adresi www.recenzije.hr, tako da su obje adrese točne. No stavio sam najnoviju adresu radi ažurnije informacije

Dzi

Administrator
Staff member
SAMO obavjest onome ko mi pise prek Alert Dziweb da necu neko vrijeme obradivat njegove poruke jel zelim sto prije prijeci na novi CMS. Poruke ce biti sacuvane i kasnije cu ih obraditi

Sto se tice koji oblik suradnje zelim, pa mislio sam da kad vec tako marljivo pises mi te poruke da ti dam mogucnost uredivanja informacija datoteka ili da odrzavas neku kategoriju ili nest tako slicno (kad dode novi cms)